Dil Seçiniz
Kulu Araç Kiralama

Bu sayfamızda sizlere 'Kulu araç kiralama, Kulu rent a car, Kulu oto kiralama, Kulu araba kiralama, Kulu kiralık araç, hakkında bilgi vermek istiyoruz.

 

Kulu'da ofisimiz yoktur. Sadece Konya merkezde ofisimiz vardır. Kulu'ya araç teslim bedeli +800 TL'dir ve eğer geri Konya'da teslim edilmezse tekrar Kulu'da araç bırakılmak istenilirse +800 TL aracı geri Kulu'dan alma bedeli alınır.

 

Özellikle yaz sezonu gurbetci müşterilerimizin Türkiyeye gelişiyle kiralık araç ihtiyacında Dervish Oto Kiralama olarak her zaman yanınızdayız. Ekonomik,Orta ve Lüks Segment araçlarımız ve Full Rent kaskomuz ile her zaman kaliteyi ve güveni ön planda tutuyoruz.

 

Kulu Tarihi; Kulu, klasik devirlerde “Drya Harabeleri” üzerine kurulmuştur. İlçenin 300 yıllık bir geçmişi vardır. 1708 yıllarında Kulupoğlu Mustafa Bey’in Afyon dolaylarından (Afyon-Karabağ) ailesi ve kendisine bağlı aşiret beyleri ile birlikte Kulu’nun şimdiki bulunduğu yere gelerek yerleşmesi ile iskân başlamıştır. Zaman geçtikçe insanlar obalar halinde etrafa dağılarak ve çeşitli yerlerden gelen diğer insanlarla kaynaşarak köy ve mahalleleri oluşturmuşlardır.Aşiret beyinin isminin Kulupoğlu Mustafa (Kulu Beyi) olmasından ötürü, ilçemizin adı Kulu olarak söylenmeye başlanmış ve Cumhuriyet dönemiyle birlikte bu isim kesinlik kazanmıştır.100-150 yıl kadar önce birtakım aşiretler Osmanlılar tarafından Erzurum, Muş, Ağrı çevresinden alınarak ilçeye iskân ettirilmiştir. Ayrıca daha sonra Kırım, Türkistan taraflarından gelenler de ilçemizin köy ve kasabalarına yerleştirilmişlerdir.1926 yılında bucak olan Kulu önce Şereflikoçhisar ilçesine, 1933 yılında da Cihanbeyli ilçesine Nahiye olarak bağlanmıştır. 1954 yılında Ankara’nın Haymana ve Bala ilçelerine bağlı köylerden birkaçı Kulu sınırlarına dahil edilmiş ve Konya İlinin bir ilçesi olmuştur.